Fatih Promosyon

Lazer Baskı

Lazer baskı; metal yüzeylere lazer ışığı yansıtarak yakma yöntemiyle yapılan bir iz bırakma işlemidir. Baskı yapılacak bölge, yoğun lazer ışığı etkisiyle kazınarak yüzeye istenilen çizim yapılır.

Lazer baskının diğer baskı türlerine göre birçok avantajı vardır. Tampon baskıdaki silinme, asit indirmedeki aşınma sorunları lazer baskıda yoktur. Bu da kalıcı reklam çözümü noktasında bir çığır açmaktadır.

Hangi Uygulama için Hangi Laser KaynağıLaser cihazından önce, cihazın içinde kullanılan laser kaynağının tipi belirlenmelidir. CO2 laser kaynakları yeni tip olup, Nd:YAG laserlere göre daha ucuzdur. Laserde kullanılan her maddenin ışık dalga boyu değişiktir ve uygulama yapılan maddeler üzerinde değişik etkiler yaratırlar. Bu bazen etkili bazen de etkime yapmayarak yansıma şeklinde olur. Dolayısıyla CO2 laser kaynağı olan bir cihazla, Nd:YAG laser kaynağı olan bir cihaz farklıdır ve aynı maddeler üzerine işlemezler.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler
* Asansör
* Bıçak
* El Aletleri
* Medikal Aletler
* Motor Gömleği Sekmanı – Supap ve Gaydları
Promosyon
* Kesici ve Delici Takımlar
* Banyo ve Mutfak Aksesuarları
* Rulman
* Su Arıtma Cihazları
* Isıtıcı Rezistanslar
* Oto Aksesuarları
* Motor Debriyajları
* Çelik Ev Aksesuarları
* Musluklar Bataryalar ve Miksler
* Madeni Eşyalar
* Silah Sanayi
* Kalıp Elemanlar

İŞLENEBİLEN MALZEMELER

Pleksiglass/Akrilik, Kumaş, Jeans, Deri, Ahşap, Plastik, Kağıt, Etiket,  Metal Markalama, Metal Aksesuar, Karton, Derlin, MDF, Silgi, Kauçuk, Sunta, Cep Telefonu Kapakları ve Ekranları, Klavye, Elektronik Parçalar, Mine, Seramik, Lastik, Boyalı Metal Parçaları, Çelik, Boyalı Alüminyum, Kristal, Ajanda, Çanta, Kilit, Çakmak, Zippo Çakmak, Ayakkabı, Vinneks, PVC Malzemeler, Kalem, Mermer, Cetvel, Anahtarlık, Pense, Makas, Gözlük, Düğme, Levha, Kaşe. ve daha bir çok promosyon ürünleri.

Lazer markalama teknolojisini kullanarak, logo, desen, yazı gibi dilediğiniz veriyi, metal, plastik, folyo, pleksi glass, ahşap ve deri üzerine yüksek hızla, istenilen hassasiyette, görselliğini asla kaybetmeyecek şekilde markalayabilmekteyiz.

LAZER BASKI NASIL YAPILIR?

Cihazın kafasındaki büyük lensten önceki aynaların hareketi ile laser ışınları dar bir alanda (genellikle 10x10cm kadar) kalır ve laserin vurduğu spot çapı kesim yapan masa sistemine göre daha büyük ve güçsüz (çünkü ışın yeterinde odaklanmıyor ama hızlı çalışıyor) çalışır. Dolayısı ile böyle bir güç ile ancak (ince malzemeler hariç) markalama veya kazıma yapılır.  Bu sistemlerin özelliği aynalar sayesinde hızının çok fazla olmasıdır. Lensin çapına göre (işleme alanına göre… unutulmamalıdır…. lens çapı büyüdükçe spot çapı da büyür, bir başka deyişle laserin hassasiyeti azalır) hızlar 10 metre / saniyeye çıkabilir. Hassas işler genellikle yazı yazmak ve çizgisel (vektörel) şekiller yapmaktır. Bir resmi (raster) veya logoyu yapıyorsak bize hassasiyet gerekmez ve büyük spot ile kısa zamanda yapabiliriz.

Lazer baskı yaptırmak istediğiniz logo ya da yazıları bize e-posta yoluyla gönderebilirsiniz. Baskıda logo tercih edilecekse bu logonun vektörel formatta çizilmiş olması teslimat süresini kısaltacağından önemlidir. Eğer vektörel formatta logonuz bulunmuyorsa, boyutu olabildiğince büyük JPG, GIF, BMP ya

da PNG dosyaları ile de işlem yapılması mümkündür.

Vektörel logolar; CorelDraw, Adobe Illustrator ya da Freehand gibi vektör tabanlı programlarla hazırlanan, boyutu değiştirilse bile kalitesini kaybetmeyen çizimler olduğundan sağlıklı bir çalışma için önemlidir.

Dilerseniz sevdiklerinizin, firma çalışanlarınızın, önemli müşterilerinizin isimlerini bize ulaştırıp tek tek isimlerinin ürünlere basılmasını sağlayabilirsiniz.

Bize gönderdiğiniz çalışma, kısa bir uygulamanın ardından lazer baskı makinemiz için işleme hazır hale getirilir, profesyonel ekibimiz tarafından baskısı yapılır, ürününüz toz artıklarından temizlenir ve paketlenerek size ulaştırılır